V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko červených krviniek vyprodukuje ľudské telo každú sekundu a tiež aj to, ako sa volali rodičia Matta Groeninga.

 

,,Ľudská krv je neuveriteľne dôležitá tekutina. Bez tejto tekutiny nemôže prežiť žiadny človek. Jednou z najdôležitejších funkcií krvi je prenos kyslíka do rôznych častí tela.“

,,Made in Heaven je pätnásty a posledný štúdiový album britskej rockovej skupiny Queen, ktorý vydali 6. novembra 1995 Parlophone Records v Spojenom kráľovstve a Hollywood Records v Spojených štátoch. Bolo to prvé vydanie skupiny po smrti hlavného speváka Freddieho Mercuryho v roku 1991. Po Mercuryho smrti gitarista Brian May, bubeník Roger Taylor a basgitarista John Deacon pracovali s vokálnymi a klavírnymi partmi, ktoré Mercury nahral pred svojou smrťou, a pridali k nim novú inštrumentáciu k nahrávkam. Obe fázy nahrávania, pred a po Mercuryho smrti, boli dokončené v štúdiu kapely vo švajčiarskom Montreux.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.