A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rôznych chemických zlúčenín obsahuje ľudský moč a tiež aj to, koľko členov Metallicy sa rozviedlo so svojimi manželkami počas nahrávania albumu The Black Album.

 

,,Väčšina z nás verí, že čím viac budú naše svaly bolieť, tým budú väčšie. Bolesť, ktorú cítite deň po cvičení, je bežne známa ako „DOMS“, čo je skratka pre oneskorený nástup svalovej bolesti. DOMS je klasifikovaný ako svalové napätie typu I a prejavuje sa citlivosťou alebo stuhnutosťou pri palpácii a pohybe. Citlivosť je sústredená vo svale, na ktorý ste sa počas tréningu zamerali, a bude sa postupne zhoršovať 24-48 hodín po cvičení. Avšak pri tejto bolesti vám svaly nerastú.“

,,Prezident Ronald Reagan a sovietsky premiér Michail Gorbačov si raz počas ženevského samitu v roku 1985 dali prestávku v rokovaniach, aby sa prešli. Prítomní boli len ich súkromní tlmočníci a podrobnosti o tom, o čom hovorili, boli celé roky utajené pred ruskou aj americkou verejnosťou. V roku 2009 však Gorbačov prezradil, že Reagan sa ho otvorene spýtal, či by mohli nechať bokom svoje rozdiely v prípade, že by svet napadli mimozemšťania.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.