V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko druhov húb dokáže v tme svietiť a tiež aj to, ktorá planéta bola prvou planétou, ktorá bola nájdená skôr pomocou matematických predpovedí než pomocou teleskopickej polohy.

 

,,Ak neraňajkujete, možno zistíte, že sa cítite trochu pomalí a máte problém sústrediť sa na veci. Je to preto, že váš mozog nedostal energiu (glukózu), ktorú potrebuje na to, aby sa rozbehol. Štúdie naznačujú, že neraňajkovanie ovplyvňuje vašu duševnú výkonnosť, vrátane vašej pozornosti, schopnosti koncentrácie a pamäte. To môže spôsobiť, že niektoré úlohy budú ťažšie, než by boli normálne. Deti a dospievajúci, ktorí pravidelne raňajkujú, majú tiež tendenciu dosahovať lepšie akademické výsledky v porovnaní s tými, ktorí raňajky vynechávajú.“

,,V noci zo 14. na 15. júla 1965 sa sonda Mariner 4 zapísala do histórie, keď po 228-dňovej ceste zo Zeme dokončila prvý preletový prieskum Marsu. Programovo sa cesta Mariner 4 začala v novembri 1962, keď NASA schválila projekt Mariner Mars 1964 na vyslanie dvoch kozmických lodí na prelet okolo Marsu, aby urobili fotografie a vykonali ďalšie merania počas misie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.