A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko hráčov NBA je na pokraji krachu do piatich rokov od ukončenia kariéry a tiež aj to, prečo si astronauti vo vesmíre nedokážu odgrgnúť.

 

,,Od malička nás učia ‚nesúdiť knihu podľa obalu‘, ale prvý dojem je nesmierne dôležitý. Skôr než otvoríme ústa, naša inteligencia sa posúdi podľa toho, ako príťažliví sa javíme pre ostatných. Toto je bežne známe v štúdiu psychológie ako halo efekt príťažlivosti, pri ktorom sú atraktívni ľudia vnímaní tak, že majú žiaduce atribúty, ako je inteligencia alebo láskavosť.“

,,Užívanie tabaku mládežou a mladými dospelými spôsobuje okamžité aj dlhodobé škody. Jedným z najzávažnejších zdravotných účinkov je závislosť na nikotíne, ktorá predlžuje užívanie tabaku a môže viesť k vážnym zdravotným následkom. Čím sú mladí ľudia mladší, keď začnú fajčiť, tým je pravdepodobnejšie, že budú na cigaretách závislí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.