A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí sa falošne zasmeje, keď nerozumejú tomu, čo im niekto povedal a tiež aj to, ktoré dievčatá prežívajú menej depresie.

 

,,Násilie medzi intímnymi partnermi a násilie so zbraňami v USA sú neoddeliteľne spojené a ovplyvňujú milióny žien, rodín a komunít v celej krajine. Násilníci so strelnými zbraňami majú päťkrát vyššiu pravdepodobnosť, že zabijú svoje obete, ktorými sú väčšinou ženy.“

,,Nový výskum ukazuje, že konzumácia určitých potravín spôsobuje, že mozog uvoľňuje endorfíny alebo inak povedané hormóny šťastia. Vedci merali mozgovú aktivitu účastníkov po tom, čo zjedli pizzu. Skenovanie sa opakovalo po tom, čo účastníci konzumovali tekuté jedlo obsahujúce rovnaké množstvo kalórií ako pizza. Pizza aj tekuté jedlá spustili uvoľňovanie opioidov (hormónov fyzického uspokojenia) v mozgu. Nárast endorfínov však spustila len pizza. V podstate, zatiaľ čo obe jedlá uspokojili potrebu mozgu, tekuté jedlo nerobilo mozog šťastným.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.