V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko ľudí zabije alkohol na celom svete každých desať sekúnd a tiež aj to, v ktorej krajine sa nachádza fontána, v ktorej tečie 24 hodín denne červené víno.

 

,,Fontána bola inštalovaná v Ortone, Abruzzo, talianskom meste južne od Ríma, ktoré je známe červeným hroznom Montepulciano. Víno sa v regióne vyrába už od šiesteho storočia pred naším letopočtom. Treba dodať, že konzumácia vína z tejto fontány nestojí ani cent.“

,,Tvrdenia, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, nie sú podložené vedeckými dôkazmi, naznačuje nový výskum. Neexistujú žiadne dobré dôkazy na podporu myšlienky, že raňajkovanie podporuje chudnutie alebo že vynechávanie raňajok vedie k priberaniu, uvádza sa v recenzii publikovanej v BMJ. Predchádzajúce štúdie naznačili, že konzumácia raňajok súvisí s udržiavaním si zdravej hmotnosti, ale tieto zistenia boli pozorovacie a možno odrážajú širší zdravý životný štýl a výber potravín jednotlivca.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.