Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent ľudí nikdy nemalo krvácanie z nosa a tiež aj to, o koľko percent by mohlo ukončenie odlesňovania znížiť ročné globálne emisie skleníkových plynov.

 

,,Každoročne sa zničí približne 12 miliónov hektárov lesa. Toto odlesňovanie spolu s poľnohospodárstvom a inými zmenami vo využívaní pôdy je zodpovedné za približne 30 percent celosvetových emisií skleníkových plynov. Odlesňovanie a degradácia pôdy tiež podkopávajú snahy o vybudovanie odolnosti voči vplyvom klímy a ohrozujú spoločenstvá obývajúce lesy.“

,,Vieme, že cvičenie je kľúčom k tomu, aby sme sa stali fyzicky silnejšími, no nová analýza zistila, že fyzický pohyb nás môže posilniť aj psychicky, a to zlepšením našej nálady. Nový výskum publikovaný v Journal of Happiness Studies zistil, že vykonávanie akejkoľvek fyzickej aktivity len 10 minút z týždňa môže výrazne zlepšiť vaše šance na pocit šťastia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.