A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent ľudí v Číne je veriacich a tiež aj to, ktoré náboženstvo povoľuje potrat, ak tehotenstvo ohrozuje život ženy alebo ak je výsledkom znásilnenia.

 

,,Prieskum ukázal, že Thajsko je najnábožnejšou krajinou na svete, zatiaľ čo Čína je na konci zoznamu. Až 94 percent ľudí v Thajsku a 93 percent ľudí v Arménsku, Bangladéši, Gruzínsku a Maroku uviedlo, že sú veriaci. Zatiaľ čo v Číne len 6 percent ľudí uviedlo, že sú veriaci, zatiaľ čo 61 percent uviedlo, že sú presvedčení ateisti.“

,,Šoférovanie pri počúvaní rádia je ikonická americká zábava a tiež aj spôsob, ako sledovať správy, šport, počasie a hudbu a zároveň sa dostať z bodu A do bodu B. Vedeli ste však, že autorádiá neboli vždy tak široko akceptované? Keď boli prvé autá prvýkrát predstavené širokému publiku, mnohí zákonodarcovia a znepokojení občania chceli zakázať autorádiá, pretože boli príliš hlučné a rušili vodičov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.