V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko percent populácie USA má úzkostnú poruchu a tiež aj to, koľko rokov trvalo kým sa našiel vrak Titanicu.

 

,,Znečistenie ovzdušia je už roky spájané s rôznymi chorobami. Niektoré zlúčeniny, ako napríklad výfukové plyny z dieselových motorov, už boli dávnejšie označené ako karcinogény. Toto je však prvýkrát, čo bolo znečistenie ovzdušia ako celok klasifikované ako karcinogén. Znečistenie ovzdušia je široký pojem, ktorý sa používa na označenie komplexnej zmesi častíc vo vzduchu. Znečistenie ovzdušia môže byť spôsobené dopravou, výrobou energie, priemyselnými alebo poľnohospodárskymi emisiami a vykurovaním a varením v domácnostiach. Zloženie a úrovne znečistenia ovzdušia sa menia v priestore a čase. Vedci dospeli k záveru, že znečistenie ovzdušia predstavuje riziko pre každého, kto je mu vystavený.“

,,Bezpečnosť, zdravie a financie sa podľa prieskumu agentúry APA zdali byť najväčšími zdrojmi úzkosti u väčšiny z týchto ľudí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.