A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rokov mala najmladšia babička na svete a tiež aj to, kedy sa produkuje vo vašom tele hormón, vďaka ktorému rastiete.

 

,,Počas spánku sa uvoľňuje množstvo rôznych hormónov, všetky s rôznym účelom. Keď spíte, vaša hypofýza uvoľňuje napríklad rastový hormón, ktorý pomáha vášmu telu rásť a „opravovať“ sa.“

,,Nová štúdia Vera Clinic zistila, že techno hudba je najmenej relaxačný žáner hudby. V rámci štúdie poskytla Vera Clinic 1 540 dobrovoľníkom vo veku od 18 do 65 rokov zoznam skladieb na Spotify obsahujúci techno skladby, ako aj dubstep, rock 70. rokov, heavy metal, pop a ďalšie. Monitory EKG sa použili na sledovanie srdcovej frekvencie a hladín krvného tlaku účastníka, čo umožnilo nahliadnuť do úrovne úzkosti poslucháčov. Výsledky ukázali, že pri počúvaní techna malo 78 % dobrovoľníkov zvýšený krvný tlak. Na porovnanie, doktor Ömer Avlanmış, ktorý viedol štúdiu, si všimol, že popová hudba z 80. rokov zvyšuje pocity šťastia a pokoja.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.