A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Rusov verí, že Slnko sa točí okolo Zeme a tiež aj to, koľko výsadkárov pristálo v deň D na správne miesto.

 

,,Pre koaly môžu nekontrolované chlamýdie spôsobiť slepotu a bolestivé cysty v reprodukčnom trakte zvieraťa, čo môže viesť k neplodnosti alebo dokonca k smrti. Ešte horšie je, že antibiotiká používané na liečbu choroby môžu zničiť jemnú črevnú flóru, ktorú koaly potrebujú na konzumáciu svojej základnej stravy z listov eukalyptu, čo vedie k tomu, že niektorí zomierajú od hladu aj po vyliečení.“

,,Anna Creek nie je len najväčšou stanicou pre dobytok v Austrálii ale je najväčšou stanicou na celom svete. Celková plocha stanice je približne 24 000 kilometrov štvorcových. Keď si uvedomíte, že krajina Izrael má rozlohu len 21 000 kilometrov štvorcových, uvedomíte si, aká je táto stanica obrovská.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.