V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko vôni dokáže rozpoznať ľudský nos a tiež aj to, po ktorých planétach nebude nikdy možné chodiť, pretože nemajú pevný povrch a sú väčšinou tvorené plynmi.

 

,,Pštros je najväčší vták na svete s najväčšími očami v celej živočíšnej ríši, ktoré sú dokonca väčšie ako jeho mozog. Oči pštrosa majú v priemere približne 5 centimetrov, t. j. takmer veľkosť biliardovej gule. Pštros potrebuje veľké oči, aby sa prispôsobil svojmu suchozemskému životnému štýlu. Keď spozoruje akékoľvek nebezpečenstvo, neschováva hlavu do piesku, ako sa všeobecne verí. Vďaka dlhému krku a nohám, si užíva vynikajúci výhľad na trávnaté porasty a kríky. Jeho veľké oči s vysokým počtom fotoreceptorových buniek v kombinácii so samotnou veľkosťou obrazu pomáhajú pštrosovi vidieť predátorov aj na veľké vzdialenosti. Ak teda uvidí, že sa k nemu niečo snaží priblížiť, utečie tak rýchlo, ako len dokáže.“

,,Aj keď vás váš učiteľ na základnej škole alebo známy kamarát možno informoval, že paradajky sú technicky ovocie, odpoveď nie je taká jednoznačná. V skutočnosti sú paradajky ovocím aj zeleninou zároveň.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.