V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko zlata sa nachádza vo svetových oceánoch a tiež aj to, kto bol posadnutý Whitney Houston a chcel z nej urobiť jednu zo svojich manželiek.

 

,,Podľa Guinessovej knihy rekordov v roku 2004 J.K. Rowlingová bola jednou z iba piatich miliardárok, ktoré sa sami vypracovali, a prvou autorkou, ktorá vďaka písaniu zarobila miliardu dolárov. Zo siedmich kníh o Harrym Potterovi napísaných Rowlingovou sa po celom svete predalo celkovo 400 miliónov kópií a knihy boli vydané v 55 jazykoch vrátane latinčiny a starogréčtiny.“

,,Depresia je jednou z najčastejších duševných chorôb na celom svete. Odhaduje sa, že 300 miliónov ľudí je postihnutých ťažkou depresiou, ktorá sa stala všadeprítomnou globálnou záťažou naprieč všetkými krajinami a kultúrami. Je to opakujúci sa celosvetový problém, ktorý môže viesť k zvýšenej chorobnosti a deštruktívnym sociálnym dôsledkom, ktoré vás môžu ovplyvniť dokonca vášho života.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.