Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát denne nadáva priemerný človek a tiež aj to, aké IQ majú ateisti podľa štúdie uskutočnenej Harvardom.

 

,,Nokia je fínska nadnárodná spoločnosť založená 12. mája 1865 ako prevádzka papierne. V priebehu 19. storočia spoločnosť expandovala a začala vyrábať niekoľko rôznych produktov. Koncom 20. storočia spoločnosť využila rastúcu popularitu počítačov a mobilných telefónov. Zvýšená konkurencia a iné trhové sily však spôsobili zmeny v obchodných dohodách spoločnosti Nokia. V roku 2014 bola divízia mobilných telefónov spoločnosti Nokia predaná spoločnosti Microsoft.“

,,Vedci vykonali sériu troch experimentov, v ktorých boli ľudia požiadaní, aby premýšľali o alternatívnom pláne v prípade, že ich pôvodné úsilie zlyhá. Zistili, že tí, ktorí boli povzbudzovaní, aby vypracovali plán B, mali menšiu pravdepodobnosť, že dosiahnu svoj cieľ, ako tí, ktorí tieto pokyny nedostali. Nielenže boli účastníci plánu B menej úspešní, znížil sa aj ich záujem dosiahnuť svoj pôvodný cieľ.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.