Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkými jazykmi sa hovorí na africkom kontinente a tiež aj to, prečo chcel Ashton Kutcher spáchať samovraždu vo svojich 13 rokoch.

 

,,Vedeli ste, že Ashton Kutcher má dvojča? Týchto dvoch mužov spája výnimočné puto a dokazujú, že sila bratskej lásky dokáže zázraky. Ashtonov brat Michael sa narodil s detskou mozgovou obrnou. Keď mal herec 13 rokov, navštívil svojho brata v nemocnici a dozvedel sa, že po zástave srdca zostáva Michaelovi len niekoľko hodín života. Lekári povedali rodine Kutcherovcov, že sa môžu so synom a bratom rozlúčiť, pretože neexistuje takmer žiadna šanca, že by mu našli darcovské srdce v takom krátkom čase. Keď sa Ashton dozvedel túto desivú správu, rozhodol sa, že existuje jediná vec, ktorú môže urobiť, aby zachránil svojho drahého brata. Michael okamžite potreboval srdce a Ashton vedel, že má srdce, ktoré by sa k nemu dokonale hodilo. Herec mal na výber svoj život alebo život svojho milovaného brata. Neváhal ani minútu. Priblížil sa k balkónu a premýšľal, či zoskočiť. Jeho otec prišiel v pravú chvíľu oznámiť Ashtonovi radostnú správu. Lekári našli pre Michaela darcovské srdce, takže to znamenalo, že budú žiť obaja.“

,,Typické menu pre pavúky môže zahŕňať hmyz, červy alebo dokonca malé jašterice a žaby. Ale niektoré pavúkovce majú dobrodružnejšie chúťky. Prekvapivá nová štúdia zistila, že pavúky dokážu znehybniť a potom zjesť hady až do 30-násobku ich veľkosti.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.