Chlapík sa rozhodol premiestniť celý roj včiel na iné miesto, no to ako to spravil, je pre bežných ľudí absolútne šokujúce. Jednoducho vzal včeliu kráľovnú do ruky a o ostatné včely sa už nemusel starať, keďže tie mu okamžite posadali po celej ruke. Od dlane až po rameno mu ruku vôbec nebolo vidieť, pretože mal na nej niekoľko tisíc včiel.

Avšak z fotografie aj videa sa zdá, že chlapíka to vôbec nijako nevzrušuje a kráča úplne normálne akoby na ruke nič nemal. Tento príbeh sa odohral v Dominikánskej republike. Keď sa kameraman opýtal včelára prečo ho včely neštípu, tak on len pokojne odpovedal, že jednoducho poznajú svojho majiteľa. Opýtal sa tiež či na ňom produkujú med, no povedal, že nie, iba ich premiestňuje.

A prečo s ním takto išli? Nuž, dôvod je ten, že včelár zovrel ich kráľovnú v pästi. Tento transport vyvolal mnohé otázky, ktoré však zodpovedal odborník. „Včely sa vyroja, keď majú novú kráľovnú a niekoľko včiel sa oddelí od predchádzajúcej kolónie, aby založili nový úľ. V tomto okamihu sú včely najpriateľskejšie a počas hľadania nového domova iba chránia svoju kráľovnú. Kráľovná sa v danom čase necíti byť ohrozená, a tak ju ostatné včely iba nasledujú.“

A nemyslia si, že je ich kráľovná v ohrození? „Oni jednoducho vedia, že je v poriadku, ak by nebola, tak by vydala signál a tak by už vedeli čo treba robiť,“ dodal odborník na včely. Tak či onak, chlapík včely určite dobré pozná, no aj napriek tomu si myslíme, že na niečo takéto je potrebná značná dávka odvahy.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.