Nezvyčajné miesta vždy upútajú pozornosť. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. Táto kaviareň v hlavnom meste Japonska vyzerá akoby to bol iba obrázok vystrihnutý z komiksu, no je ozajstný podnik. Kaviareň sa nachádza v známej štvrti Shin Okubo priamo v centre japonského Tokia a nazýva sa 2D Cafe.

Všetko, čo sa tam nachádza vám navodí pocit, akoby ste boli v komikse, a to počnúc vchodom až po jedinečnú výzdobu s bielymi podlahami, stenami, nábytkom a ďalšími malými detailami. Je zaujímavé, že nábytok nie je monochromatický, pretože je vlastne dvojfarebný. Všetky ploché povrchy sú biele, zatiaľ čo okraje majú nerovnomerné čierne pruhy rôznej šírky, ktoré sú rovnaké ako čiary klasického náčrtu. Záclony a kvety sú skutočne umelecké diela.

Pokiaľ ide o jedlo a pitie, tak tie farby sa tam dokonale hodia. Kaviareň ponúka širokú škálu tamojších obľúbených bublinkových čajov, ľadové dezerty a ďalšie dobroty. Návštevníci sú vítaní nielen preto, aby obdivovali neobvyklý dizajn interiéru, ale tiež ochutnali niektoré chutné maškrty a pochutili sa na výborných nápojoch. Každému je jasné, že Japonci sú takmer posadnutí komiksami a inými animovanými dielami, a tak niet divu, že je o toto miesto záujem. Určite by niečo také privítalo vo svojom meste aj mnohí z vás.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.