Úmrtia známych osobností sa počas tohto roka začali využívať na šírenie klamstiev a neoverených informácií. Na tento fakt upozornila Polícia Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke. „Hyeny v ľudskej koži? Kto sa chce priživovať na smrti Mira Žbirku?“ uviedla polícia v príspevku. 

Polícia zaznamenala množstvo šírených hoaxov aj v prípade smrti Miroslava Žbirku. Ľudia prikladali hlavnú vinu jeho smrti k očkovaniu. Konšpirátori, ktorí tieto komentáre písali, nemali žiadnu úctu k smútiacej rodine a ignorovali aj to, čo povedala rodina legendárneho speváka. 

Manželka Mira Žbirku sa vyjadrila, že jej manžel zomrel na zápal pľúc. Samotný spevák sa v minulosti, keď sa nikomu o koronavíruse ani len nesnívalo, netajil tým, že s pľúcami mal dlhodobý problém. 

„Dnes Žbirka, tiež po dávke, Lasica dávka. A strach to je to, čo ich dohnalo k rozhodnutiu. Dnes popravil Žbirku, ďalší bude kto. Chcú ľudí poštvať proti sebe, aby si mysleli, že očkovaný je ok a zdravý a neočkovaný je nositeľ vírusu a zabíja očkovaného,“ takto sa píše v jednom z príspevkov šíriacich hoax. 

Zdroj: Youtube

„Žiaľ, tak ako v prípade Jula Viršíka, Milana Lasicu či Borisa Sádeckého, ich smrť je nehanebne zneužívaná,“ dodala na záver príspevku Polícia Slovenskej republiky. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.