Virtuálna realita je už pevnou súčasťou tohto sveta, no mnohí si ju spájajú iba s hrami či interaktívnymi prehliadkami múzeá a podobne. Technológie sú dnes však už na takej úrovni, že dokonca dokážu pomôcť ľuďom bojovať aj s ich bolestivou stratou niekoho blízkeho.

Nuž a práve to sa rozhodla urobiť relácia kórejskej stanice MBC, ktorá opäť zjednotila 51-ročného Kima Jung-Sooa s jeho manželkou 4 roky potom, čo zomrela. Samotný chlapík sa vyjadril, že to bolo mimoriadne srdcervúce sa na ňu znovu pozerať. Za niečim takým je však mnoho práce. Podľa MBC trvalo celých 6 mesiacov, kým sa podarilo urobiť spojenie s jeho manželkou takéto realistické.

Najväčšie želanie Kima bolo opäť vidieť svoju ženu čo i len na malú chvíľu. Ženu skolila pred 4 rokmi ťažká choroba. A ich spoločné stretnutie aspoň prostredníctvom virtuálnej reality bolo skutočne veľmi emotívne. Manžel poďakoval svojej manželke za spoločný život a tiež za to, že ho milovala. Kimove deti nemohli udržať slzy, keď videli stretnutie svojho otca a ich matky.

Chlapík to navyše vôbec nemá ľahké, keďže sa sám stará až o 5 detí. A napokon k takémuto stretnutiu takmer ani nedošlo, pretože niektoré deti boli proti tomu. Tvrdili, že strata matky bola príliš bolestivá a boli toho názoru, aby sa ich otec posunul v živote a skrátka sa naučil žiť bez nej. Nakoniec však ustúpili a stretnutie sa zrealizovalo.

A môžete si pozrieť aj video, ktoré má už milióny zhliadnutí, na TOMTO ODKAZE

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.