Tento nádherný ostrov patrí Grécku. V našich končinách možno nepatrí medzi tie najznámejšie, no je zaradený medzi tými najkrajšími. Zaleťte si tam a neoľutujete.

corfu fotografia
Photo by davestem

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky len za cenu 44€! Poletíte priamo z Bratislavy na Korfu. Leteckú prepravu zabezpečuje írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 19.10. – 26.10.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Korfu?

– Uvidíte tam krásne miesta, ako napr. Liapades a Paleokastritsa, ktoré sú tvorené zo 6 krásnych zálivov. Sú tam aj iné zákutia, kde si prídu na svoje hlavne romantici.

– Najkrajší výhľad na krásne členité pobrežie s priezračnou a čistou sfarbujúcou sa vodou vám poskytne horská dedina Lakones. No nádherné scenérie uvidíte takmer na každom kroku.

corfu fotografia
Foto od Claudiu Nelega

– Keďže ostrov patrí Grécku, je takisto opradený rôznymi historickými bájkami. Dýcha jedinečnou atmosférou a pozrieť si budete môcť aj rôzne historické pamiatky.

– Krásne piesočnaté pláže nájdete najmä na južnej strane ostrova. Medzi najkrajšie patria hlavne: Prasoudi beach, Mirtiotissa či Glyfada. Plus nádherná farba vody.

– Určite nevynechajte ani hlavné mesto Korfu town, ktoré je známe tým, že v roku 2007 bola jeho stará časť zapísaná do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO.

corfu fotografia
Foto od Tobias Watzek

Ubytovanie:

Ak sa tam chystáte, nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred na stránke booking.comalebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.