Elizabeth Alexandra Mary, resp. Kráľovná Alžbeta II. sa stala kráľovnou v roku 1952, keď mala iba 25 rokov. V priebehu všetkých tých rokov, počas ktorých vládne, zmenila svoj štýl odievania tak, aby bol v súlade so zákonmi módy a etiketami. Milióny ľudí po celom svete sledujú každý jeden krok kráľovnej a aj kvôli tomu na jej imidži pracujú desiatky ľudí. Kráľovská etiketa je totiž mimoriadne prísna a vo voľbe oblečenia toho veľa na výber veru nemá. V prípade, že sa má kráľovná zúčastniť dôležitých podujatí, tak musí mať natiahnuté dlhé saténové rukavice, diadém alebo aj korunu a pri chladnom počasí oblečenú kožušinu. Ďalšou zaujímavosťou je, že nikdy nenavštevuje miestnosť, v ktorej sú jej šaty uložené. Každé ráno k Alžbete II. prichádza asistent s ponukou a ona si vyberie vhodné šaty na daný deň.

Poďte sa ale pozrieť na to, čo kedysi nosila. Momentálne je známa svojimi farebnými kostýmami, no predtým sa obliekala inak. Ako? Dozviete sa nižšie.

Kráľovná Alžbeta spolu s Princom Philipom počas návštevy Austrálie v roku 1954:

Kráľovná pri návšteve Francúzska, 1957:

Kráľovná na kontrole skautov, The Gang Show, 1967:

Princezná Anne a Kráľovná Alžbeta II. vo Viedni, rok 1969:

Kráľovná Alžbeta, Princ Philip a Princezná Anne na filmovej premiére filmu Vražda v Orient Expresse v londýnskom kine ABC, 1974:

Kráľovná Alžbeta II. na udalosti v Kanade, rok 1976:

Kráľovná a korunovačné klenoty:

Kráľovná Alžbeta na návšteve Bahrainu s Isa bin Salman Al Khalifa v roku 1979:

Kráľovná s vtedajším americkým prezidentom Ronaldom Reaganom, 1982:

Rok 1995:

Kráľovná v roku 2003:

2006:

2009:

Šaty návrhára Sira Normana Hartnella určené pre kráľovnú Alžbetu II. Sú vystavené spolu so šperkami na letnom otvorení Štátnych miestností Buckinghamského paláca, Londýn rok 2006:

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.