Mattel nedávno vydal kráľovnú Alžbetu II. v podobe bábiky Barbie. Uctil si tým jej jubileum, teda 70 rokov vo vláde. Spravili tak presne v deň, kedy kráľovná oslavovala svoje 96. narodeniny.

Zdroj: AwesomeInventions

Princezná Alžbeta mala 25 rokov, keď sadla na trón ako kráľovná Alžbeta II. Stalo sa tak v roku 1952 a dnes je z nej najdlhšie vládnucou panovníčkou v histórii Británie. Dôkazom je aj platinové jubileum, ktoré nedávno oslávila. Ako úctu k tomuto významnému míľniku sa firma Mattel rozhodla vytvoriť bábiku s podobizňou jej veličenstva.

Zdroj: AwesomeInventions
Zdroj: AwesomeInventions
Zdroj: AwesomeInventions

Bábika je oblečená v bielej róbe, v akej kráľovná pózovala na svojich obrazoch. Na hrudi má modrú šerpu a hviezdu reprezentujúcu Podväzkový rád. Na šerpe sa nachádza ružová stuha od jej otca a modrá stuha od starého otca. Na doplnenie kráľovského vzhľadu pridali korunu a šperky.

Zdroj: AwesomeInventions

Zdroj

Foto: AwesomeInventions

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.