Talianske mestá sú jednoducho nádherné. Okrem Ríma a Milána je tu ďalší skvost – Bologna. Straťte sa v tom množstve historických budov, ktoré lemujú celé ulice. A ochutnajte ich svetové dobroty.

bologna fotografia
Foto od pom‘.

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky do Bologni priamo z Bratislavy len za cenu 16€! Leteckú prepravu vám zabezpečí írska spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 18.1. – 25.1.2019. Viac leteniek na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo robiť a vidieť?

– Budete mať k dispozícii až 45 kilometrov ulíc, ktoré sú ukryté pod historickými arkádami. Môžete si tak užiť prechádzky v naozaj krásnom prostredí. Tepnou centra je ulica Via Indipendenza.

– Miestne špeciality môžete ochutnať na tzv. Bologna Walking Food Tour – ide o prehliadkový okruh, kde sú rôzne gurmánske zastávky. Vychutnajte si čokoládu z najstaršej čokoládovni v meste alebo navštívite Quadrilatero – najslávnejší trh v celej krajine.

bologna via galliera fotografia
Foto od Pedro Nuno Caetano

– Na námestí nájdete 5. najväčší kostol na svete – Basilica San Petronio, alebo známu Neptunovú fontánu, ktorá je veľký lákadlom.

– Bolonské špagety, lasagne, tortellini, tagliatelle al ragú či mortadella, to všetko sú lahôdky, ktoré musíte v ich liahni ochutnať. Veď kde inde môžu chutiť lepšie ako práve v Bologni?

– Jednou z najcharizmatickejších uličiek je Via Galliera so skvelými tradičnými miestami. Či už ide o tradičné talianske mäsiarstvo, krásne kníhkupectvo, alebo malé kaviarničky ukryté v tieni vysokých oblúkov.

bologna via galliera fotografia
Foto od diocrio

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto meste, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.