Niektoré „dovolenky“ si vyžadujú viac ako len chuť cestovať. Na to, aby ste navštívili miesta na tomto zozname, budete potrebovať veľkú odvahu. Nebude to nič pre slabé povahy. Sú to miesta krvavých udalostí, vrážd alebo nadprirodzených javov. Ak ste typ, čo má rád, keď mu behá mráz po chrbte, čítajte ďalej.

Katakomby v Paríži, Francúzsko

image: en.wikipedia.org

Nazývané aj kráľovstvo mŕtvych. Katakomby v Paríži sú jedny z najväčších a najstrašidelnejších na svete. Sú rozsiahle až 200 kilometrov a nachádzajú sa tu pozostatky viac ako šiestich miliónov ľudí. V minulosti sa stávalo, že v nich dokonca návštevníci zablúdili a nakoniec zomreli. Samozrejme dnes sú takéto prípady iba dávnou minulosťou.

Sanatórium Beelitz, Nemecko

image: www.flickr.com

Komplex zo 60 budov, v ktorom sa v minulosti liečil aj samotný Adolf Hitler. Dnes je sanatórium opustené. Na odlupujúcich sa stenách nájdete už len grafity.

Les samovrážd, Japonsko

image: commons.wikimedia.org

Les leží na upätí hory Fuji v Japonsku. Jeho oficiálny názov je Aokigahara a už v minulosti bol spájaný s démonmi. Panuje v ňom zvláštna atmosféra, dôvodom sú stromy, ktoré rastú tak husto, že zachytávajú aj samotný vietor, a tak v ňom zvyčajne panuje úplné bezvetrie. Zvláštny les láka samovrahov a každoročne sa tu rozhodne ukončiť svoj život približne 100 ľudí, napriek tomu, že na mnohých miestach v okolí lesa sú tabule, ktoré upozorňujú, aby si svoje činy dobre premysleli a nerobili to.

Hotel Stanley, Kolorado

image: en.wikipedia.org

Jeden z najznámejších strašidelných hotelov na svete. Inšpiroval aj samotného Stephen Kinga, ktorý o ňom napísal knižný bestseller Žiarenie. Počas písania sa ubytoval King v izbe číslo 217, ale tou najstrašidelnejšou je číslo 418. Najčastejšie tu stretnete ducha Flory Stanleyovej, manželky bývalého majiteľa. Rada hráva v noci na klavíri.

Ostrov bábik, Mexiko

image: en.wikipedia.org

Najstrašidelnejšie miesto v Mexiku. Ostrov sa nachádza na jazere Teshuilo blízko mesta Mexiko City. Podľa legendy jediným obyvateľom ostrova bol don Julian Santana. Jedného dňa našiel na brehu ostrova vyplavené mŕtve telo dievčaťa. Jej duch ho neustále strašil a tak zberal pre ňu bábiky, až kým sa sám neutopil v tých istých vodách. Bábiky sa dodnes nachádzajú na ostrove.

Katakomby kapucínov, Taliansko

image: commons.wikimedia.org

Ide o unikátne pohrebné katakomby, ktoré sa nachádzajú na juhu Talianska na Sicílií v meste Palermo. Telá nie sú vôbec pochované, ale sú skôr vystavené ako v múzeu. Postavy sú oblečené a naaranžované do rôznych póz z každodenného života. Nájdete tu viac ako
8 000 tiel a 1 252 múmií. Dodnes sú katakomby populárnou turstickou destináciou.

Jaskyňa kabayanským múmií, Filipíny

Ide o prírodné jaskyne v provincii Benguet vo Filipínách. V ich útrobách sa nachádzajú  takzvané ohnivé múmie. Ich pôvod datujú veci až do roku 2000 pred n. l. Ide o jedny z najzachovalejších múmií na svete. Mumifikáciu tela vykonávali okamžite po smrti. Telo naplnili slanou vodou a zvonku umyli. Následne mŕtvolu posadili do ohňa, ktorý vysušil tekutiny a zakonzervoval telo.

zdroj

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.