Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá činnosť lieči depresie, zmierňuje úzkosť a posilňuje imunitný systém a tiež aj to, koľko rokov trvá leto na Uráne.

 

,,Maznanie je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako zažiť intimitu, ktorú potrebujeme s našimi blízkymi. Spolu s toľkými výhodami je to určite niečo, čo nemožno obetovať. Maznanie nie je len pre ženy, muži podľa štúdie túžia po maznaní rovnako ako ženy.“

,,Rodičia majú často tendenciu sa hádať, od koho ich deti získavajú svoje schopnosti a inteligenciu. Tento nekonečný boj medzi rodičmi je teraz možné vyriešiť, pretože súčasný výskum ukazuje, že deti dedia svoju inteligenciu od svojich matiek. Vedci z Washingtonskej univerzity tvrdia, že inteligencia detí pochádza od ich matiek. Podľa štúdie ženy častejšie prenášajú gény, ktoré formujú inteligenciu dieťaťa. Odborníci poznamenali, že gény, ktoré ovplyvňujú inteligenciu, sú prenášané chromozómom X a ženy ich majú dva, zatiaľ čo muži iba jeden. Naopak deti od svojich otcov dedia svoju výšku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.