V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorá farba očí je v populácií najbežnejšia a tiež aj to, koľko včiel je potrebných na výrobu jednej lyžičky medu.

 

,,Horká čokoláda a veľa studeného mäsa na raňajky sú na prvom mieste v zozname na posilnenie šedej mozgovej hmoty a štúdia tiež zistila, že sex je nevyhnutný na udržanie mozgu v kondícii v neskoršom veku. Tí, ktorí si chcú zlepšiť svoju duševnú silu, by sa mali vyhnúť fajčeniu marihuany, sledovaniu telenoviel a stretávaniu sa s ľuďmi, ktorí sa neustále iba sťažujú.“

,,Ak máte hnedé oči, je to pravdepodobne preto, že aspoň jeden z vašich rodičov ich má. Farba očí je čiastočne genetická a gény pre hnedé oči sa považujú za dominantné. To znamená, že ak jeden z vašich rodičov má inú farbu očí ako hnedú, ale jeden má hnedé oči, budete mať hnedé oči s vysokou pravdepodobnosťou aj vy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.