Ak chcete uniknúť pred každodennými problémami a užiť si výbornú dovolenku, práve ostrov je veľmi vhodné a pokojné miesto. Navyše, keď viete, že ste obklopení šírou vodou, je to veľké plus. Viete ktorá krajina má najviac ostrovov na svete? A ktorý z tamojších ostrovov sa oplatí najviac vidieť? Ponúkame vám nejaké tipy.

Veľká Británia

Patrí jej až 6 289 ostrovov, väčšina z nich sa nachádza v Škótsku. A ktorý navštíviť? Určite si pozrite ostrov Skye, pretože práve tam uvidíte pamiatky, aké nikde inde na ostrovoch.

skye united kingdom fotografia
Foto od Lord Skully

Japonsko

V tejto krajine nájdete 6 852 ostrovov, z toho je iba 430 obývaných. Japonské súostrovie sa tiahne až 3 000 km, čo je približne rovnaká dĺžka, ako má aj východné pobrežie USA. Za návštevu určite stojí Naoshima,ktorý je domovom rastúceho počtu rôznych umeleckých projektov. Alebo choďte na strašidelný opustený ostrov Gunkanjima, ktorý sa objavil aj vo filme Skyfall.

japan naoshima fotografia
Foto od 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia

Filipíny

Práve tu nájdete nádherné ostrovy, ktoré sú snom nejedného človeka. Je tam až okolo 7 641 ostrovov. Sú zoskupené do troch hlavných ostrovných skupín: Luzon, Visayas a Mindanao. Vypichli sme ostrov Palawan. Skalnaté vápencové útesy tam krásne vystupujú ako osídlené gotické katedrály nad miestnymi lagúnami. Tiež tam nájdete nespočetné množstvo bielych pieskových pláží.

palawan  fotografia
Foto od wuestenigel

Austrália

Na tomto kontinente je ich 8 222. Klokaní ostrov je tým miestom, kde by vaše kroky mali smerovať. Je známy svojimi prírodnými rezerváciami a voľne žijúcimi zvieratami. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať ho.

kangaroo island australia fotografia
Foto od dualiti.net

Nórsko

Tu ich nájdete viac ako 50 000. Ostrovy Lofoten sú výborným miestom, kde by ste mali zamieriť. K dispozícii tam budete mať krásne pláže, ako je Utakleiv, ale ponúka aj nádherné hory a fjordy.

lofoten norway fotografia
Photo by manolofranco

Fínsko

V tejto krajine je ich až 179 584. A čo by ste mali navštíviť? Napr. také Ålandské ostrovy sú zaručene dobrou stávkou, ktorú neoľutujete.

Åland island finland fotografia
Foto od Infomastern

Švédsko

Víťazom je ďalšia škandinávska krajina. Vo Švédsku nájdete neuveriteľné množstvo ostrovov, ich počet sa vyšplhal až na 267 570, no obývaných je iba 984. A ktorý ostrov navštíviť ako prvý? Asi Marstrand. Väčšina ľudí tam chodí plachtiť, plávať, vychutnávať si morské plody, baviť sa či obdivovať jachty a tradičné drevené domy. Pre nádherné výhľady na celý ostrov vylezte na vrchol pevnosti Carlsten.

marstrand sweden fotografia
Foto od Udo Schröter

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.