V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktoré zviera nedokáže zavrieť oči, takže musí spať s otvorenými očami a tiež aj to, ktorá videohra je najpredávanejšou videohrou všetkých čias.

 

,,Minecraft predal od svojho pôvodného spustenia viac ako 238 miliónov kópií. Zatiaľ čo niektoré hry na tomto zozname sa sem dostali vďaka dostupnosti a širokej príťažlivosti, Minecraft sa sem dostal tým, že ponúka hĺbku a možnosti. Existuje veľa kópií, ale nič nie je také dobré ako originál.“

,,Napriek tomu, že hady nedokážu zavrieť oči, môžu v pohode spať. Ich mozog reguluje mechanizmus spánku a sú schopní spať aj s otvorenými očami. Ak sa vám to zdá ťažko uveriteľné, pamätajte, že ľudia si aktívne nevypínajú uši, napríklad keď spíme. Aj keď pred zaspaním stále počujeme, počas spánku nespracovávame zvuky, pretože náš mozog aktívne vypína akúkoľvek detekciu zvuku v našom okolí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.