V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorí tínedžeri majú väčšiu pravdepodobnosť vzniku depresie a tiež aj to, akí ľudia majú tendenciu byť arogantnejší.

 

,,Štúdia skúmala riziká pre populáciu, ako aj riziko pre jednotlivých užívateľov. Pri individuálnych aj populačných scenároch dopadla konzumácia alkoholu najhoršie. V prípade individuálneho užívania boli nikotín, kokaín a heroín vo vysokorizikovej kategórii, ale THC (aktívna chemikália v marihuane) bola jedinou látkou, ktorá bola hodnotená ako nízkoriziková.“

,,Usmievanie pomáha pokožke na tvári zachovať si väčšiu pružnosť, čím predchádza predčasnej tvorbe hlbokých vrások. Keďže pokožka je zložená z kolagénových a elastínových vlákien, ak nie je správne precvičovaná a naťahovaná, môže stratiť svoju elasticitu a začať ochabovať a vráskavieť, najmä v okolí očí a úst. To je dôvod, prečo ľudia, ktorí sú pod veľkým stresom, majú tendenciu prejavovať účinky starnutia na tvári skôr ako tí, ktorí žijú pokojnejší a uvoľnenejší život.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.