union island fotografia
Foto od Jason Pratt

Snáď každý z nás raz sníval o vlastnení súkromného ostrovu a dnes už to nie je žiadnou raritou. Teraz si nejaký internetový podnikateľ bude môcť nechať premeniť svoje bitcoiny na ich vlastný ostrov v srdci Karibiku.

Bloody Bay Beach je opisovaná ako útočisko, ktoré leží na severozápade ostrova Union, a ktoré ľudská aktivita ešte nestihla zdevastovať. Dostať sa tam dá len na lodi, alebo po krátkej túre lesom a jeho krásne biele piesočnaté pláže vám úplne vystačia ako jediná ingrediencia k perfektnému úteku od reality. Všetko je to pripravené pre nového súkromného majiteľa.

Čo je na tejto ponuke iné, je to, že na neurčitú dobu terajší majiteľ ostrova prijíma aj bitcoin. Ponuka začína na 600 bitcoinoch, čo je v prepočte nejakých 6,5 milióna eur, alebo 7,4 milióna dolárov. Predajca to nazval šancou pre „novú menu vlastniť kus skutočnej tradície a histórie starého sveta.“

Ostrov je nerozvinutý, no plánujú tam postaviť vily, plážové bary a luxusné kabínky navrhnuté architektom Seth Steinom, ktoré sa môžu obrátiť v slušný biznis pre nového majiteľa.

Cenovka vám možno príde vysoká, no určite nie je nereálna. Ak mal niekto v roku 2014 bitcoiny v hodnote 100 000€, dnes by si túto pláž mohol hravo dovoliť. Predajca pravdepodobne súhlasil s bitcoinom dúfajúc v rovnaký nárast hodnoty.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.