Krutosť ľudí nepozná hraníc. Nejakí „vtipálci“ natiahli labuti na hlavu a krk ponožku a nechali ju tak. Tento čin mohol zviera dokonca zabiť, ak by sa nenašiel včas človek, ktorý si toto nevinné zviera všimol.

Labuť spozorovali v oblasti Coulson Road v britskom Lincolne. Je zrejmé, že jej niekto navliekol na hlavu ponožku zámerne aj vzhľadom k tomu, že ju mala hlboko na krku. Nechýbalo veľa a zviera by sa udusilo alebo by zomrelo od hladu. Našťastie sa ju podarilo včas zachrániť a polícia teraz pátra po vinníkoch.

V Británii existuje zákon, podľa ktorého zabíjanie, zranenie alebo ohrozovanie voľne žijúcich vtákov sa pokladá za trestný čin. Na základe tohto zákona teraz hrozí vinníkom, resp. vinníkovi trest odňatia slobody až na šesť mesiacov a finančná pokuta. Čin je smutný aj z toho hľadiska, že momentálne je obdobie hniezdenia a rozmnožovania labutí.

Polícia však ubezpečuje všetkých, že tento otrasný čin bude riadne vyšetrený a urobia všetko preto, aby sa vinníka podarilo nájsť.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.