Tento taliansky ostrov je hodný vašej návštevy. Navyše počas sezóny je teraz veľmi dostupný. Ak chcete okúsiť tamojšiu krásu, krásne západy Slnka či pláže, neváhajte dlho.

olbia italy fotografia
Foto od deege@fermentarium.com

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do mesta Olbia len za cenu 47€! Je to last minute, takže sa musíte poponáhľať a letenky si zaobstarať čím skôr.

Termín:

Za túto cenu môžete vyraziť v termíne od 12.8. – 19.8.2018. Viac na stránke etravel.

Batožina:

Keďže ide o charterové lety, v cene je zahrnutá aj podpalubná batožina, takže si za ňu nemusíte priplácať.

A čo na Sardínii?

– Ponúka vám úžasný relax na nádherných plážach, ktoré patria medzi top a tie najkrajšie v celej Európe. Ostrov je tak rôznorodý, že je vhodný na rodinné dovolenky s deťmi, pre aktívnych cestovateľov aj pre tých, ktorí hľadajú iba oddych.

– Medzi najlepšie časti ostrova patrí pobrežie Costa Smeralda, ktoré je už na prvý pohľad svojou čistotou pláží a priezračným morom veľmi obľúbeným a vyhľadávaným miestom. Nachádza sa práve v meste letoviska, na ktoré priletíte.

italy costa smeralda fotografia
Foto od specchio.nero

– Najdlhšou plážou ostrova je Spiaggia di Poetto, ktorá má dĺžku až 10 kilometrov a je pri meste Cagliari na juhu. V tejto časti ostrova sa nachádza aj Capo Carbonara s menšími plážami, ukrytými v zátokách.

– Uvidíte tam aj historické stavby, ako katedrálu Cattedrale di Santa Maria zo 16. storočia a ďalšie. A pre tých aktívnejších, je možnosť vyskúšať lezenie po ferátovej trase Via Ferrata del Cabirol.

– Ak chcete pozorovať delfínov, tak sa vyberte do Golfo Aranci. Niekdajšia dedina rybárov je dnes rovnako populárna a pôvabná ako samotná Costa Smeralda. Líši sa hlavne možnosťami aktivít, ako potápanie, horské bicyklovanie či pozorovanie delfínov. Predovšetkým je táto oblasť oveľa lacnejšia.

italy golfo aranci fotografia
Foto od Nouhailler

Ubytovanie:

Využiť môžete rezervačný portál Booking.com alebo ak máte chuť trošku ušetriť a byť viac v kontakte s domácimi, ktorí vám často poriadia, odporúčame aj AirBnB.com

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.