basejump fotografia
Foto od Program Executive Office Soldier

Ruská hviezda extrémnych športov Valery Rozov zomrel v sobotu pri pokuse o zoskok z 6 700 metrov vysokej hory v Himalájach.

Valery Rozov bol takmer celosvetovo známy pre jeho odvážne činy, ako aj napríklad zoskok z vrcholku Mt. Everestu so špeciálnym wingsuitom, ktorý mu dovolil plachtiť vo vzduchu vyše minúty, po čom sa následne pridal k ostatným, nie tak odvážnym nadšencom tohto športu, ktorí ho pozorovali zo zeme.

Ako 52 ročný v sobotu umiera pri pokuse o podobný zoskok s neďalekej Mt. Ama-Dablam.

,,Valery ostane už navždy v našich srdciach ako veľmi fyzicky aj psychicky zdatný človek, profesionál, vždy plný energie, ale najmä ako večný rojko, ktorý vždy horel vášňou pri nových nápadoch a projektoch.“

Spočiatku nebolo hneď jasné čo mu pri jeho poslednom zoskoku spôsobilo problémy, no organizátor potvrdil, že jeho telo našli za pomocou helikoptéry, a že údajne musel naraziť do skaly.

Rozov, taktiež známy horolezec a šampión v zoskoku s padákom si za svoju kariéru skočil vyše 10 000 krát, čo je skutočne obdivuhodné číslo.

Medzi jeho ďalšie neuveriteľné úspechy patrí aj napríklad zoskok s padákom do kráteru činnej sopky na Kamčatke, kde pristál na maličkom kúsku zeme pri okraji.

Kamaráti o ňom vravia, že vždy k jeho “kúskom“ pristupoval s rešpektom a jeho bezpečnosť preňho bola vždy na prvom mieste. O seba sa teda človek vie postarať, no nad osudom silu aj tak nemáme…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.