Všetci dobre poznáme LEGO a čo značka vyrába. Avšak, časy sa menia a aj táto spoločnosť sa rozhodla trochu pozmeniť svoju výrobu. Svoju hlavnú výrobu v podobe lego tehličiek a stavebníc dáva tak trochu na vedľajšiu koľaj a do popredia sa v tomto čase dostáva výroba tvárových štítov pre zdravotníkov.

Továreň v Billunde v Dánsku, teraz uprednostňuje najmä výrobu vyše 13 000 tvárových štítov pre zdravotníckych pracovníkov s cieľom pomôcť bojovať proti aktuálnej pandémii. Dánsky výrobca hračiek LEGO totiž nedávno oznámil, že sa aktívne zapojí do boja s koronavírusom a tento sľub splnili. Spoločnosť tak prispôsobila 6 svojich strojov tak, aby dokázali vyrábať tieto ochranné pomôcky.

A čo viac, predstavitelia spoločnosti sa vyjadrili, že v prípade záujmu dokážu do dvoch týždňov svoju výrobu zvýšiť, pričom denne by tak vyrobili až 58 000 týchto ochranných štítov. Masky už stihli byť schválené zdravotníckym personálom, ktorý potvrdil, že ide o veľmi účinné a tiež vhodné štíty. Na danom projekte pracuje v týchto dňoch vyše 100 zamestnancov, no zatiaľ sa projekt realizuje len v Dánsku. LEGO však oznámilo, že svoju výrobu plánuje rozšíriť aj do ďalších svojich továrni, počnúc Maďarskom.

 

Niektorí ľudia tvrdia, že aj výroba takej prilby pre zdravotníkov by bola užitočná, čo poviete?

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.