V súčasnosti čelí celý svet vážnemu nedostatku nevyhnutných zdravotníckych potrieb. Nedostatok rúšok i rôznych iných masiek na tvár podnietil ľudí, aby si jednoducho vyrobili svoje vlastné. Študentka Ashley Lawrence si však všimla, že takmer nikto, ak vôbec niekto, nevytvára rúška pre komunitu nepočujúcich a veľmi slabo počujúcich. Keďže vírus je nebezpečný, je dôležité, aby všetci ľudia bez ohľadu na ich hendikep mali základné ochranné potreby. Aj preto sa Ashley rozhodla zapojiť sa aktívne do diania a začala vyrábať takéto špeciálne rúška.

Ashley, ktorá je v súčasnosti v izolácii, študuje práve odbor týkajúci sa posunkovej reči na univerzite v Kentucky. 21-ročná študentka tak nechcela a nemohla dovoliť, aby nepočujúci ľudia nemali svoje rúška, ktoré sú dnes mimoriadne dôležité a obmedzené. „Práve som videla, že ľudia na Facebooku robia rúška vo veľkom a potešilo ma to, ale čo nepočujúca a nedoslýchavá populácia?“ Následne začala spolu so svojou mamou vyrábať rúška s plastovým otvorom v oblasti úst. Pre tých, ktorí používajú posunkovú reč a čítajú z pier, je to naozaj skvelá vec.

Ashley zverejnila svoju tvorbu na Facebooku a čoskoro sa ukázal obrovský záujem zo strany ľudí. Jej príspevok získal tiež pozornosť médií a od začiatku dostávala pomerne dosť veľa objednávok od ľudí z celej krajiny. Žena ich zatiaľ robí toľko, koľko najviac dokáže a posiela ich ľuďom úplne zadarmo. Avšak, s rastúcim dopytom plánuje rozdávať bezplatné vzory a návody, aby si ľudia sami mohli vyrábať tieto rúška doma. 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.