Nielen ľudia, ale aj zvieratá si zaslúžia žiť krásny život, a to až do odchodu do dôchodku, ale vo výraznej miere aj po ňom. A to počnúc leňochodmi. Folly Farm Adventure Park a ZOO, ktorá sa nachádza vo Walese, oznámila koncom roka 2018, že plánuje otvoriť dvere starým leňochodom, ktorí boli predtým v iných zoologických záhradách.

Foto od youtube

Vytvorili im také podmienky, aké najlepšie vedeli a zatiaľ sa im podarilo prijať dvoch – 24-ročného Tuppeeho a 34-ročnú samicu Lightcap. „Keď vezmeme tieto staršie zvieratá a poskytneme im pohodlný pobyt na dôchodku, pomôžeme tak aj iným zoologickým záhradám a ich úsiliu zachovať mladších jedincov a to tak, že im pomáhame s uvoľnením miesta.“

Presun do tohto špeciálneho zariadenia a dobrá starostlivosť by mohli pomôcť výrazne predĺžiť ich život. „Zhoršujúci sa zdravotný stav vekom sa nevyskytuje len u ľudí, ale aj u zvierat,“ dodal Morphew. Títo starší jedinci budú mať zvýšenú starostlivosť, vrátane toho, že im bude podávané varené jedlo, aby ho dokázali ľahšie stráviť. A taktiež im budú podávať rôzne zdravotné doplnky, napríklad na kĺby. V tomto zariadení sa snažia a snažiť budú poskytnúť im tie najlepšie možné podmienky.

„Rovnako ako mnohí starší muži, aj Tuppee je známy tým, že je trochu nešťastný a „ufrflaný“. Dúfame, že ženská spoločnosť bude mať na neho dobrý vplyv,“ dodal Morphew. Leňochody sa v priemere dožívajú vo voľnej prírode 20 rokov. Avšak v zajatí môžu žiť viac ako 50 rokov. Návštevníci sú teraz vítaní a môžu prísť pozrieť Tuppee a Lightcap.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.