Vietnam je možno trochu nezvyčajná krajina, no my vám ukážeme, prečo sa tam oplatí ísť. Pre tých, ktorých duša túži po niečom exotickom, je len málo miest lepších od mesta Hanoj.

hanoi fotografia
Foto od Prince Roy

Práve teraz si môžete zakúpiť spiatočné letenky do mesta Hanoj za skvelých 299€! Je v tom malý háčik a to, že sa musíte dostaviť na letisko v Mníchove a odtiaľ odletíte. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Air China.

Termín:

Za túto cenu je dostupný napríklad decembrový termín, a to od 4.12. – 16.12.2018. V ponuke je ale viacero termínov. Viac na stránke pelikan.

 

Batožina:

V cene letenky je zahrnutá príručná batožina s hmotnosťou 5 kg a s rozmermi max. 55x40x20cm. A tiež podpalubná batožina s hmotnosťou max. 23 kg a rozmermi (výška+šírka+hĺbka)=158 cm.

Prečo Vietnam resp. Hanoj?

– Jedna z najstarších pamiatok v meste je Chrám literatúry, ktorý sa datuje na rok 1070.

– Neďaleko je ostrov Ho Hoan Kiem, kde otvorili jedinečné bábkové divadlo na vode. Je to veľmi významné miesto aj z historického hľadiska. História múzea totiž oboznamuje návštevníkov o vývoji Vietnamu, od paleotických čias až po súčasnosť.

– V Hanoji môžete navštíviť aj prezidentský palác, ktorý je unikátny svojou architektúrou. Nemenej zaujímavým miestom je hrob prvého prezidenta Vietnamu – Hočiminovo mauzóleum.

hanoi fotografia
Foto od Graham C99

– Okrem kultúrnych pamiatok by ste mohli zavítať aj na veľké trhy. Je to miesto, kde nájdete všetko, čo si dokážete predstaviť: rastliny, zvieratá, veci, domáce spotrebiče a mnoho iného. Pri ich návšteve skúste vyjednávať o cene, pretože tá prvotná je väčšinou zámerne nadhodnotená.

– Hanoj vám zaručí jedinečnú atmosféru a exotiku. Kultúra, architektúra i tamojšia morálka je úplne iná, ako u nás. Ak sa vám zažiada vyskúšať niečo nové a netradičné, nebojte sa zavítať práve do Vietnamu.

hanoi fotografia
Photo by CharlieLe

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.