Niektorí obyvatelia tých najodľahlejších častí Kene budú mať prístup k internetovému pripojeniu vďaka flotile obrovských balónov nasadených spoločnosťou Google.

Projekt v spolupráci s technologickou spoločnosťou Loon zabezpečí veľké vzdušné balóny, ktoré budú v neustálom pohybe, aby prenášali internet s rýchlosťou sťahovania 18,9 Mb/s, aby prospeli častiam rozvojového sveta podobným spôsobom, akým to robí klasická veža. Keďže približne až 72%, presnejšie 1,2 miliardy obyvateľov východnej Afriky žije bez internetu, cieľom projektu je aspoň z časti vyriešiť tento problém pomocou balónového pripojenia 4G LTE.

Foto od Facebook

Toto je prvé nasadenie balónov v Afrike, pričom tie už v minulosti poskytovali mobilné dáta celému ostrovnému štátu Srí Lanka, ako aj Portoriku, a to v dôsledku hurikánu Maria. „Vzhľadom na šírenie COVID-19 pracujú Telkom a Loon najrýchlejšie ako vedia, aby sa čo najskôr podarilo zrealizovať túto službu. To nám tiež umožní podporiť úsilie kenskej vlády zvládnuť súčasnú krízu v krátkodobom horizonte a vytvoriť udržateľné operácie, ktoré dlhodobo poslúžia komunitám v Keni,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Loon.

Do stratosféry bude vypustených okolo 35 samostatných balónov, ktoré budú slúžiť v oblastiach Iten, Eldoret, Baringo, Nakuru, Kakamega, Kisumu, Kisii, Bomet, Kericho a Narok, čo predstavuje rozlohu celkom 50 000 štvorcových kilometrov. Balóny sa vydajú na cestu zo Spojených štátov a do Kene ich následne dovedú pomocou veterných prúdov. Tieto balóny sú poháňané solárnou energiou, aby sa znížili emisie uhlíka a zvýšila sa potenciálna prevádzková doba, počas ktorej môžu Keňania očakávať internetové pokrytie od približne 6:00 do 21:00 hodiny.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.