Foto: wikipedia

Liviu Librescu je meno Izraelsko-Amerického vedca, ktorý sa narodil do rumunskej židovskej rodiny 30 rokoch minulého storočia. Po rokoch výskumu v oblasti techniky odišiel vyučovať na vysokú školu vo Virginií, kde sa jedného dňa stal svedkom masovej streľby, kde strelec menom Seung-Hui Cho masovo zavraždil 32 ľudí a 12 ich zranil .

Nebyť profesora čísla mohli byť drasticky väčšie, kedže v daný osudný deň sa Liviu rozhodol aj napriek ohrozeniu vlastného života nepustiť strelca do triedy a to tak, že držal dvere a bránil mu v tom vlastným telom. Liviu zasiahlo 5 nábojov do tela a jedna do hlavy, ktorá sa mu stala aj osudnou.

Čas, ktorý Liviu získal využili študenti aby povyskakovali z okien a z 23 študentov zahynul len jeden .  Liviu počas toho ak zdržoval strelca celý čas kričal na študentov nech sa neobzerajú a skáču z okien. Profesorov syn dostal po otcovej smrti množstvo ďakovných emailov.

zdroj: wiki

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.