Kvôli rýchlo sa zhoršujúcej sa situácií schválila vláda SR dvojtýždňový lockdown pre všetkých obyvateľov. Týkať sa má rovnako zaočkovaných aj nezaočkovaných. Výnimkou sú školy, ktoré podľa Richarda Sulíka ostanú naďalej otvorené.  Proti zatvoreniu škôl bola SAS, Sme Rodina aj OľaNO boli proti ich zatvoreniu. O desať dní bude vláda znova vyhodnocovať situáciu. Lockdown by mal vyzerať podobne ako tie predošlé a teda:

  • Bude platiť  zákaz vychádzania
  • Zatvorené budú reštaurácie aj prevádzky okrem tých, ktoré poskytujú len základný tovar ako sú čerpacie stanice, pošty.
  • Reštauráciám by mal byť umožnený okienkový predaj ich interiér však ostane zatvorený
  • Po 10 dňoch bude vláda situáciu znova prehodnocovať

Aj napriek prvotným informáciám nebudú mať očkovaní žiadne výhody.  Za včera pribudlo na Slovensku 10 tisíc prípadov a nemocnice sú na okraji kolapsu.

Ak by došlo k zlepšeniu situácie budú uprednostňovaní najskôr očkovaní obyvatelia. Vláda týmto opatrením chce docieliť stabilné Vianoce.

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.