Veliteľ britskej armády  Sir Charles James Napier počas britskej kolonizácie Indie bol vyzvaný aby sa zúčastnil tradičného  hinduistického rituálu sati .

Napier
Wikimedia

Sati alebo suttee je zvyk praktikovaný v Indií, ktorý káže po smrti muža rozložiť oheň, ktorý spáli jeho telo na popol. V tomto ohni má však podľa zvyku nájsť svoju smrť aj manželka zosnulého a teda akonáhle zomrel muž mala ho nasledovať jeho vdova, či už s tým súhlasila alebo nie.

sati
Wikimedia

 

Napier s týmto rituálom nesúhlasil avšak všetci zúčastnení trvali na tom aby sa zvyky národov rešpektovali ak chcú spolupracovať.  Považoval tento zvyk nielen za barbarský ale vedel aj to, že tí, ktorí na tejto zvyklosti trvajú sú aj tí, ktorí z neho majú materiálny úžitok kedže po smrti páru si nárokovali ich majetok kňazi.

Napier sa následne zapísal do histórie týmto citátom:

V poriadku, pálenie pozostalých manželiek je vašim zvykom. náš národ ma však tiež určitý zvyk. keď muž podpáli ženu zaživa máme zvyk ich obesiť a skonfiškovať celý ich majetok. moji tesári teda postavia šibenice, kde zavesíme všetkých zúčastnených po tom, čo upália ženy. Dodržujme  teda tradície národov.

 

zdroj

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.