Štúdiou sa zistilo, že za posledné desaťročie zabili lovci trofejí každé tri minúty aspoň jedno zviera. Len za desať rokov tak zavraždili celkom 1,7 milióna zvierat, a to vrátane levov, nosorožcov či slonov. Mnohí to nazývajú krvavým športom a zároveň ho kritizujú, pričom ku kritike sa pridali aj svetové celebrity.

Eduardo Goncalves, ktorý napísal o lovení vzácnych vlastnú knihu, v nej spomína zaujímavé i veľmi smutné fakty. Píše v nej, že aj samotný prezident Juhoafrickej republiky Cyril Ramphos zinkasoval za predaj vzácnych zvierat milióny dolárov. Písal tiež, že lobisti Safari Club International udeľujú špeciálnu cenu každému, kto zastrelí viac ako 80 afrických druhov. Takýchto hrozivých faktov sa tam však spomína oveľa viac. 

Autor knihy sa vyjadril takto: „Budúce generácie sa budú ohúrene pozerať na to, ako sme dovolili, aby boli ohrozené druhy zvierat vo veľkom vyvražďované“. Zároveň dodal, že to vôbec nie je o malom množstve jedincov, ktorí bažia po trofejách, ale ide o veľký priemysel, ktorý dokáže manipulovať celé vlády. Len začiatkom tohto roka predala Botswana 60 povolení na lov slonov a každé za 33 000 eur aj napriek tomu, že lov bol v štáte zakázaný.

Zdroj

Foto: Wikimedia, Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.