Lučenec bude čoskoro svedkom veľmi špeciálnej udalosti, ktorá má doslova svetový ráz. V tomto malom meste totiž budú môcť návštevníci obdivovať ôsmy div sveta. Takto mnohí odborníci i verejnosť označujú Terakotovú armádu, ktorú objavili iba v roku 1974 a tvorí ju niekoľko tisíc vojakov. V roku 1987 bola pridaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

, Lučenec bude hostiť svetovú udalosť – návštevníci si tam môžu pozrieť 8. div sveta!
Foto od dobrenoviny

Tomuto slovenskému mestečku sa totiž podarilo obnoviť Synagógu a táto výstava teraz bude sprístupnená až do 30. novembra. Na tejto udalosti uvidia návštevníci celkovo 55 sôch hlinených vojakov a taktiež dvoch koní v nadživotnej veľkosti, tie boli dovezené z oblasti Si-anu v Číne. Všetky tieto sochy sú certifikované kópie vojakov a každá jedna váži 150 – 180 kilogramov, pričom kone vážia viac ako 600 kilogramov.

Táto armáda s neuveriteľnými 8 000 bojovníkmi sa právom označuje za 8. div sveta. Mauzóleum, kde sa nachádza, patrí k vôbec najväčším čínskym, ale aj svetovým pamiatkam a taktiež k desiatim najvýznamnejším archeologickým objavom 20. storočia. “Počas prehliadky sa verejnosti naskytne úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi, návštevníci sa detailne dozvedia o živote prvého čínskeho cisára,” povedala o vzácnej pamiatke Marcela Glevická, hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja.

Tí, ktorí si už plánujete cestu do spomínanej synagógy musíte počítať s tým, že bude sprístupnená každý deň okrem pondelka. Na príprave veľkolepej výstavy sa podieľali viacerí organizátori, a to vrátane Banskobystrického samosprávneho kraja, mesta Lučenec, Novohradského múzea a galérie i Lukus – Mestského múzea Lučenec. Takáto udalosť tu ešte nebola a je to skvelý tip pre váš výlet, a to odhliadnuc od toho, z ktorej časti Slovenska ste.

 

Zdroj: dobrenoviny.sk

 

, Lučenec bude hostiť svetovú udalosť – návštevníci si tam môžu pozrieť 8. div sveta!
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.