Elektrina je dnes už samozrejmosťou pre väčšinu ľudí na tomto svete, avšak aj napriek 21. storočiu stále existuje veľa takých, ktorí elektrinu nemajú. Našťastie existujú šikovní ľudia, ktorí dokážu vymyslieť prevratné riešenia. Tak je to aj v tomto prípade, kedy spoločnosť vymyslela spôsob ako rozjasniť domovy tých, ktorí elektrinu nemajú.

Spoločnosť Liter of light sa venuje ľuďom v núdzi a dala im svetelný zdroj, ktorý absolútne nepotrebuje elektrinu a aj napriek tomu dokáže vytvárať svetlo. Všetko, čo človek potrebuje je iba plastová fľaša, bielidlo, voda a pozinkovaná oceľ. Proces výroby je pomerne jednoduchý a zvládnuť by to mal takmer každý. Voda vo fľaši dokáže lámať svetlo tak, že osvetľuje celú miestnosť.

A výsledok je skvelý. Takéto zariadenie dokáže vytvoriť svetlo rovnaké ako 50W žiarovka. Zámer spoločnosti je jasný – zabezpečiť svetlo v tých domácnostiach, ktoré nemajú prístup k elektrine. „Prostredníctvom siete partnerstiev po celom svete učia naši dobrovoľníci marginalizované skupiny ako vyrobiť „žiarovku“ pre byty, domy i ulice. Vďaka našim dobrovoľníkom sme nainštalovali už vyše 350 000 svetiel vo viac ako 15 krajinách a naučili množstvo ľudí vytvárať tieto svietidlá,“ píše spoločnosť.

Liter of Light navyše neustále rastie, keďže stále prijíma nových dobrovoľníkov.

Viac vo videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.