Toto je naozaj krásne gesto od ľudí, ktorí nechávajú palice pri hrobe psíka v New Yorku. Jeho pamätník sa nachádza na cintoríne Green-Wood v Brooklyne. Ide o Rexa, ktorý bol verným maznáčikom Jona E. Stowa, jedného z popredných obchodníkov s ovocím v meste. Ten tam pôsobil na prelome 18. a 19. storočia.

Foto od Twitter

Aj keď je tam pochovaných veľa ďalších ľudí, tak tento psík priťahuje pozornosť do dnešných dní. Rexova bronzová socha doslova leží na vrchole kamennej plošiny, na ktorej je vyryté jeho meno. Je umiestnená priamo pred hrobom jeho zosnulého majiteľa, akoby ho ešte stále strážil. Tento hrob sa tam nachádza už viac ako 100 rokov. A v priebehu tých rokov si ľudia akosi zvykli nechávať palice pri psíkovi. Stala sa z neho celebrita aj napriek tomu, že je mŕtvy. Ako vidíte aj na fotografiách, má tam hromadu vetvičiek, palíc aj konárov.

Foto od Twitter

Stacy Locke, hovorkyňa cintorína Green-Wood, povedala k danej téme toto: „Pokiaľ ide o Rexa, ten očividne vyniká. Ľudia ho vidia z cesty, teda z naozaj významného miesta, ktoré je križovatkou dvoch ciest.“

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.