Sarosh Lodhi, fotograf voľne žijúcich živočíchov z Nagpur v Indii, minulý rok odcestoval do Kene. Chlapík tam išiel s cieľom navštíviť rezerváciu Maasai Mara, ktorá je jednou z najznámejších a najvýznamnejších rezervácii v celej Afrike. Maasai Mara je uznávaná pre svoju výnimočnú populáciu levov, afrických leopardov, gepardov a tiež afrických slonov. Kde inde by teda mal toľko skvelých objektov na fotografovanie.

Jedna z jeho fotografií, konkrétne fotografia dvoch zebier, sa stala virálnou. Obrázok vyvolal diskusiu na sociálnych sieťach po tom, čo ju dôstojník Parveen Kaswan zverejnil na svojom Twitteri a požiadal ľudí, aby uhádli, ktorej zebry hlava je otočená smerom k fotoaparátu. Aj keď táto výzva znie jednoducho, definitívna odpoveď taká jednoduchá nie je a nevedia sa na nej zhodnúť ani diskutujúci.

Maasai Mara bola pôvodne založená v roku 1961 ako svätyňa pre voľne žijúce živočíchy a spočiatku zaberala iba 520 kilometrov štvorcových. Táto oblasť sa ale rozšírila na východ v roku 1961, aby pokryla celkom 1 821 kilometrov štvorcových. Časť rezervácie dostala v roku 1974 štatút národnej rezervácie a zvyšná plocha o veľkosti 159 kilometrov štvorcových bola vrátená miestnym komunitám. A niet divu, že sa Sarosh odtiaľ vrátil s úchvatnými fotografiami.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.