Presne to sa aktuálne deje v USA. Vizážistka Christine z Omahy v Nebraske chcela preukázať svoju podporu celému zdravotníckemu personálu pracujúcemu v nemocnici jej vlastnej matky, a tak založila Facebookovú skupinu, kde sa ľudia môžu pridať a pomôcť tým, že si „adoptujú“ zamestnanca danej nemocnice.

Foto od Facebook

Žena síce čakala, že sa do iniciatívy zapoja jej kamaráti i rodina, no nečakala takúto veľkú odozvu, pričom sa jej ozvalo približne 13 000 ľudí a stále ich pribúda. V skupine sa píše: „Poďme prejaviť lásku nemocničným pracovníkom, ktorí práve teraz neúnavne pracujú, pričom nadčasy sú samozrejmosťou. Všetci sú vyčerpaní a stresovaní. Žiadajú nás len o to, aby sme nosili rúška. Zdravotné sestry pracujú 13 hodín denne. Pomôžete všetkým, od papúč až po produkty na starostlivosť o pleť, skrátka hocičím, čím im dokážete zlepšiť náladu!“

Foto od Facebook

Ak sa toho celého chcú zúčastniť aj samotní pracovníci, iba napíšu zopár informácii o sebe, predstavia sa a pridajú zopár prianí na stránke Amazon. „Ak si pozriete priania, ktoré zdravotnícki pracovníci zverejnili, tak sú to zväčša veci ako ponožky, papuče či hrnček na kávu. Sú to maličkostí, ktoré im na konci dňa zlepšia náladu,“ povedala Christine. Prvé dary už dostali pracovníci bojujúci v prvej línii, a to najmä lekári a zdravotné sestry.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.