Ľudia na YouTube už mnohokrát dokázali, že aj tie najbežnejšie veci sa môžu javiť ako veľmi vzrušujúce, keď sa ukážu z iného uhla, ako ich vidíme či vnímame bežne. A aj video vytvorené kanálom YouTube BBC Earth Unplugged je toho dobrým príkladom, čo si potom môžete overiť na videu nižšie.

Jeden z tvorcov kanála menom Oli Martin natáčal toto video pomocou termovíznej kamery, aby čo najlepšie ukázal, ako ľudské telo stráca teplo, keď je vystavené chladným podmienkam. Video bolo natočené v Škótsku počas zimy. Na začiatku videa stojí chlap pred kamerou oblečený v zimnej kombinéze. Potom sa začne pomaly vyzliekať, počas čoho uvidíte, ako sa teplota jeho tela mení. „Meniaca sa farba a škvrny na mojej koži sú spôsobené padajúcim snehom, ktorý dopadá na moje telo a ochladzuje ho,“ povedal chlapík.

Na začiatku vidíte, že jeho telo je celé červené, čo znamená, že má správnu teplotu a mužovi je teplo. Ale postupne jeho telo zožltne a následne až zozelenie, čo naznačuje, že sa telo ochladzuje. Táto termovízna kamera vám zároveň umožňuje pozorne sledovať, aké chladné podmienky môžu byť v skutočnosti nebezpečné. Zaujímavé je tiež pozorovať časť, kedy chlapík vezme za hrsť snehu a priloží si ju na hruď. Keď odtiaľ ruku odtiahne, tak môžete vidieť, že mu na hrudi zostal zelený odtlačok ruky.

Všetko to, čo sme vám opísali vyššie a ešte viac detailnejšie si však môžete pozrieť na krátkom videu:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.