Podľa nového prieskumu, ktorý sleduje globálne emócie, väčšina ľudí zažíva rekordné úrovne stresu, hnevu a starostí. Globálnym prieskumom emócii, ktorý zorganizoval Gallup sa zistilo, že ľudia vo väčšine krajín hlásia vyššiu hladinu negatívnych emócii ako kedykoľvek predtým. 

Foto od Pixabay

Zhruba tretina opýtaných zo 160 000 uviedla, že za posledných 24 hodín zažili veľa stresu, hnevu či starostí. Na prieskume sa zároveň zúčastnilo celkom 116 krajín a viac ako polovica z nich hlásila zvýšenú úroveň stresu. 40% dospelých ľudí uviedlo, že predchádzajúci deň čelili veľkému stresu, čo predstavuje rekordné maximum. 

A čo je horšie, počet ľudí, ktorí sa za posledných 24 hodín aspoň usmievali, to nehovoriac o slove smiali, klesol na rekordne nízku úroveň. Tieto výsledky samozrejme nikoho nemôžu prekvapiť aj vzhľadom k tomu, čo sa deje okolo pandémie, no pracovníci Gallup chceli poukázať na to, že úroveň stresu sa v poslednom desaťročí neustále zvyšuje a teda nemôže za to iba pandémia. 

Foto od Pixabay

Výsledky prieskumu ďalej ukázali, že najvyššia hladina stresu bola zaznamenaná u matiek s malými deťmi. A dokonca aj ľudia žijúci v bohatých krajinách uviedli, že za posledné roky veľa bojovali so svojimi emóciami. Napríklad v USA až 82% občanov uviedlo, že sa cítia nahnevaní a asi 75% ľudí hlásilo časté pocity smútku.  

Realizátori prieskumu zhrnuli výsledky takto: „V roku 2020 bol svet smutnejším, nahnevanejším, znepokojivejším a vystresovanejším miestom ako tomu bolo za posledných 15 rokov“. Je to veľmi znepokojivé varovanie, ktoré napokon ukazuje, že rozsiahle negatívne emócie môžu byť pre spoločnosť zničujúce. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.