Ľudia, ktorí vedia pliesť a šikovní remeselníci z celého sveta spojili sily. Svoj čas v karanténe využili tak, že pomohli prekonať svetový rekord v najdlhšej šnúre ozdobných vlajok, ktoré sú populárne najmä v Spojenom kráľovstve.

Rekordný výtvor, ktorý vidíte aj na fotografiách je vytvorený z celkom 79 001 vlajok, ktoré dokopy tvoria až 14,27 km. Zaujímavé je, že všetky tieto upletené vlajky boli do projektu poslané ľuďmi z celého sveta. Prechádzajúci rekord sa im dokonca podarilo takmer zdvojnásobiť. Vlajky zviazal personál, ktorý má na starosti výstavu County Devon County Show, ktorá sa mala konať tento týždeň, ale kvôli koronavírusu bola zrušená. Tieto vlajky preto umiestnili do veľkej haly a pokryli plochu 4 590 metrov štvorcových. „Remeslá a záhradné markízy sú jednou z najobľúbenejších sekcií na výstave County Devon,“ uviedla Deborah Custance Baker, riaditeľka výstavy.

Zatiaľ čo niektoré vlajky boli ozdobené kvetmi a vzormi, tak iné obsahujú povzbudivé správy venované zdravotníkom.Mnohí z tých, ktorí nám vlajky poslali, sa nám ozvali a poďakovali. Tvrdia totiž, že im pletenie veľmi pomohlo počas tohto zložitého obdobia. Niektorí spočiatku plánovali vyrobiť len pár vlajok, no napokon ich to tak chytilo, že svoj plán zdvojnásobili či strojnásobili,“ dodala Deborah. Zároveň povedala, že by si nikdy nemyslela, že pôvodný rekord dokážu prekonať a nieto ešte takýmto výrazným spôsobom.

Teraz sa už sústredia na to, aby ich rekord bol čoskoro oficiálny a zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.